Sokak Hayvanları Temalı Fotoğraf Yarışması Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Sokak Hayvanları ve Yurdum” temalı fotoğraf yarışması düzenliyor.

  Haberi Oku

  Kuş Evi ve Karikatür Yarışmaları Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün geleneksel kuş evi ve karikatür yarışmaları başlıyor.

  Haberi Oku

  Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı

  Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Aralık saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor.

  Haberi Oku

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Burs ve Kredi Başvuru Süresi Uzatıldı

  2021-2022 eğitim öğretim dönemi için 5 Kasım Cuma günü başlayan burs ve kredi başvurusunun süresi, 10 Kasım Çarşamba günü saat 23.59’a kadar uzatıldı.

  Haberi Oku

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Burs ve Kredi Başvuruları Başladı

  5 Kasım Cuma günü başlayan başvurular, 8 Kasım Pazartesi günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

  Haberi Oku

  Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yurtlarına Başvurular Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığa bağlı öğrenci yurtlarının yeni dönem yurt başvurularının başladığını açıkladı.

  Haberi Oku

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü 7. Karikatür Yarışması Sonuçlandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sığınmacı ve göçmenlerin hayata tutunma mücadelesinin yurt gençlerinin özgün fikir ve çizgilerinde anlatıldığı ve 81 ilden toplam 144 karikatürün değerlendirildiği “İnsanlığın Son Adası Türkiye; Göçmenlik, Mültecilik ve Sığınmacılık” konulu 7. Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı.

  Haberi Oku

  Gençler Tarihle Buluşuyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, gençleri bir kez daha tarihle buluşturuyor. Osmanlı Türkçesi ve Osmanlıca Arşiv Belgeleri Okuma kursları başlıyor!

  Haberi Oku

  Mevlâna Haftası “Dinle! Mevlâna’dan 40 Söz” Yarışma Sonuçları Açıklandı

  Yapılan değerlendirme sonucunda birinci olan öğrencimize 1000 TL, ikinci olan öğrencimize 750 TL, üçüncü olan öğrencimize 500 TL, mansiyon ödülü kazanan 5 öğrencimize 250 TL para ödülünün yanı sıra 12 öğrencimize de GSB Yayınlarımızdan kitap hediye edilecek.

  Haberi Oku

  KYGM Gençleri İyilikte Yarışıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Mevlana Haftası etkinlikleri kapsamında yarışma düzenleyerek evlerinde kalan gençlere ışık tutmaya devam ediyor.

  Haberi Oku

  “Sen Olmasaydın Efendim” Yarışma Sonuçları Açıklandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim ile eğitim hayatlarına evlerinde devam eden ve bu nedenle yurtlarımızda misafir edemediğimiz gençlerimiz için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

  Haberi Oku

  Türkiye Organizasyonlar Tarafından Aranılan Bir Ülke Haline Geldi

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin son 18 yıllık süreçte geldiği nokta itibarıyla artık organizasyonları talep etmekten öte organizasyonlar tarafından talep edilen, aranılan bir ülke olduğuna işaret etti.

  Haberi Oku

  Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Uzatıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvurularını 8 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar uzatıldığını duyurdu.

  Haberi Oku

  Bakan KASAPOĞLU: Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

  2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı.

  Haberi Oku

  Ağustos Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası müjdesini verdiği yükseköğrenim öğrencilerinin Ağustos ayı burs ve kredi ödemelerinin bugün (28 Temmuz) itibarıyla başladığını açıkladı.

  Haberi Oku

  Korona-metre Etkinlikleri Sonuçlandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde kalan gençler için birbirinden eğitici etkinlikler düzenledi. On binden fazla üniversiteli gencin katıldığı etkinliklerin sonuçları belli oldu.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER