Yurtlar Yaz Aylarında Gençlerin Hizmetinde

  Yükseköğretim kurumunun zorunlu tuttuğu staj, sınav, kurs, (Cumhurbaşkanlığı) Ulusal Staj Programı vb. eğitim faaliyetleri için yurtlar yaz ayları boyunca açık olacak.

  Haberi Oku

  Gençler Tarih ve Medeniyetle Buluşacak

  Gençleri birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde tarihle buluşturmak amacıyla 81 ilden yaklaşık 350 öğrencinin katılımıyla “Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi” düzenleniyor.

  Haberi Oku

  Gençler Kadim Şehirlerde Buluşuyor

  Gençlerin yaşadıkları toprakları yakından tanımasını sağlamak amacıyla düzenlenen tarih ve medeniyet gezilerinde gençler bu yıl 11-12 Mayıs tarihleri arasında Diyarbakır ve Mardin’de bir araya gelecek.

  Haberi Oku

  Daha Yeşil Bir Dünya için Gençler El Ele

  Gençler daha yeşil bir dünya kurmak için 15 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde bir araya geliyor.

  Haberi Oku

  KYGM Spor Oyunları Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün geleneksel spor turnuvaları bu yıl on üç farklı branşta “Kredi ve Yurtlar Spor Oyunları” adı altında düzenleniyor.

  Haberi Oku

  Yurdumda Ramazan Bereketi

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, hazırlıklarını tamamlayarak öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir ramazan geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldı.

  Haberi Oku

  Kış Kampları Sona Erdi

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün bu yıl sekizincisini düzenlediği Tematik Kış Kampları büyük bir coşkuyla tamamlandı.

  Haberi Oku

  8. Tematik Kış Kampları Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kış kampları, bu yıl on farklı temayla on farklı ilde gerçekleştirilecek.

  Haberi Oku

  Geleneksel Kış Kamplarına Başvurular Başladı

  Bu yıl sekizincisi düzenlenecek geleneksel kış kampları için 1 Ocak’ta başlayan başvurular, 7 Ocak saat 12.00’de sona erecek.

  Haberi Oku

  Nehirden Denize Özgür Filistin Tasarım Yarışması Başlıyor

  Gençleri sanatla buluşturmayı amaçlayan geri dönüşüm tasarım yarışması, bu yıl Gazze'de dünyanın gözü önünde yaşanan soykırım nedeniyle “Nehirden Denize Özgür Filistin” temasıyla düzenleniyor.

  Haberi Oku

  Gençler Konya’da Buluşuyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri kapsamında gençleri tarih ve medeniyetle buluşturmaya devam ediyor.

  Haberi Oku

  Burs/Kredi Ödemeleri Başladı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünden ilk defa burs/kredi alacak öğrencilere ödemeler bugün başladı. Ödemeler 28, 29 ve 30 Kasım tarihlerinde yapılacak.

  Haberi Oku

  Burs/Öğrenim Kredisi Sonuçları Açıklandı

  Burs/kredi almaya hak kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütname onaylaması gerekiyor.

  Haberi Oku

  Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  19 Ekim Perşembe günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan burs/kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor.

  Haberi Oku

  Yurt-Time Spor Projesi Başvuru Sonuçları Açıklandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında hayata geçirilen Yurt Time Spor Projesi’nin başvuru sonuçları açıklandı.

  Haberi Oku

  Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrencilerin Yurt Başvuruları Başladı

  Üniversiteye ek kontenjan, özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvuruları 5 Ekim Perşembe günü sona erecek.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER