Ağustos Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası müjdesini verdiği yükseköğrenim öğrencilerinin Ağustos ayı burs ve kredi ödemelerinin bugün (28 Temmuz) itibarıyla başladığını açıkladı.

  Haberi Oku

  Korona-metre Etkinlikleri Sonuçlandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde kalan gençler için birbirinden eğitici etkinlikler düzenledi. On binden fazla üniversiteli gencin katıldığı etkinliklerin sonuçları belli oldu.

  Haberi Oku

  Yurt Ücreti Alınmayacak, Burslar Ödenmeye Devam Edilecek, Kredi Geri Ödemeleri Ertelenecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından üniversite öğrencileriyle ilgili önemli açıklamalar geldi.

  Haberi Oku

  Basın Açıklaması

  Umre amacıyla Suudi Arabistan’da bulunan vatandaşlarımızın Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri bir yer ihtiyacı hasıl olmuştur. Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, Umre’den dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır.

  Haberi Oku

  TEKNOFEST 2020 Teknoloji Yarışma Başvuruları Başladı!

  Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan ve ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı, yeniden başlıyor. 22-27 Eylül tarihleri arasında milli mücadelenin gazi şehri Gaziantep’te gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını Teknoloji Yarışmaları oluşturuyor.

  Haberi Oku

  Kitap Atölyesine Katıl, Balkanlar Biletini Kap!

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü bu yıl bir ilki gerçekleştirerek 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Prof. Dr. Fuat Sezgin’in “Tanınmayan Büyük Çağ” ve Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar’ın “İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi” kitaplarından açılan kitap atölyesine katılan öğrenciler için kitap atölyesi sınavı düzenliyor.

  Haberi Oku

  Osmanlı Türkçesi Yarışı Başlıyor

  Gençlerin Osmanlıca Türkçesi bilgilerini sınadığı Osmanlıca Türkçesi Yarışması üçüncü kez başlıyor. Başvurular için son gün 2 Mart!

  Haberi Oku

  Kredi ve Yurtlar’da Yarışma Heyecanı

  Kredi ve Yurtlar’da yarışma heyecanı başlıyor. Yurtlarda barınan öğrencilerin ders dışı zamanlarını olumlu değerlendirmelerine ve yeteneklerini ön plana çıkarmalarına destek olmak amacıyla düzenlenen geleneksel yarışmalar için başvuru süreci başladı.

  Haberi Oku

  Kış Kampları Sona Erdi

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, 81 ilde üniversite eğitimi alan gençleri bu yıl beşincisi düzenlenen “KYK Tematik Kış Kampları”nda bir araya getirdi. Gençlerin, talep ve istekleri doğrultusunda belirlenen 14 tema, 14 farklı şehirde 20-24 Ocak tarihleri arasında 81 ilden 2 bin 500 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

  Haberi Oku

  Kış Kampları Beşinci Kez Şenlendi

  14 farklı şehirde 14 farklı temada düzenlenen “Kredi ve Yurtlar Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları” bugün başladı. 24 Ocak’a kadar devam edecek olan kamplar; Ankara, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, İstanbul, Kastamonu, Konya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinde gerçekleştiriliyor.

  Haberi Oku

  Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda gerçekleştirilen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yarıyılda da ara vermeden devam ediyor. 20-24 Ocak 2020 tarihleri arasında 14 farklı şehirde 14 farklı temada "Kredi ve Yurtlar Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları’’ düzenleniyor.

  Haberi Oku

  Gençler Konya’da Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluşuyor

  Yurtlarda barınan öğrencilerin medeniyet ve tarih bilinci kazanarak geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmalarına yardımcı olmak amacıyla gençleri bu sefer de Konya’ya götürüyor.

  Haberi Oku

  Taahhütname Onayını Kaçıran Öğrencilere Ek Süre

  Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla burs/kredi başvurularını alan ve taahhütnamesini süresi içerisinde onaylayan öğrencilere ilk ödemeyi gerçekleştirmeye başlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, taahhütname onay süresini kaçıran öğrencilere ek süre tanıdı.

  Haberi Oku

  KYK Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı

  Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor.

  Haberi Oku

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğrencilere Müjde

  Üniversite öğrencilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs/kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

  Haberi Oku

  Osmanlı Türkçesi Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı iş birliğinde gençlerin tarihle olan bağlarını güçlendirmek, ortak tarih bilincini geliştirmek, gençleri tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturmak amacıyla üç yıl önce Osmanlı Türkçesi kursları hayata geçirildi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER