Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrencilerin Yurt Başvuruları Başladı

  Üniversiteye ek kontenjan, özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvuruları 5 Ekim Perşembe günü sona erecek.

  Haberi Oku

  Yurt-Time Spor Projesi ile Gençler Kazanıyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında Bayburt Üniversitesi ve Damla Gönüllüleri iş birliği ile hayata geçirilen Yurt Time Spor Projesi’ne başvurular başladı. 27 Eylül'de sona erecek başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor.

  Haberi Oku

  Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı

  Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin, kayıt işlemlerini 16 Eylül saat 23.00'e kadar e-Devlet üzerinden tamamlaması gerekiyor.

  Haberi Oku

  Yurt Başvuruları Başladı

  29 Ağustos’ta başlayan yurt başvuruları, 2 Eylül saat 23.59’a kadar devam edecek. Öğrenciler başvuru süresinin sonuna kadar e-Devlet üzerinden bilgilerini güncelleyebilecek.

  Haberi Oku

  Gençler Tarih ve Medeniyetle Buluşacak

  20-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek gezi kapsamında Kütahya, Bilecik, Bursa ve Çanakkale illerinin tarihi ve kültürel mekânları ile doğal güzellikleri gençlere tanıtılacak.

  Haberi Oku

  7. Tematik Kış Kampları Başvuru Sonuçları Açıklandı

  30 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında on beş farklı ilde on beş farklı temada düzenlenen 7. Tematik Kış Kamplarına başvuru sonuçları açıklandı.

  Haberi Oku

  7. Tematik Kış Kampları Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kış kampları, bu yıl on beş farklı temayla on beş farklı ilde 30 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Haberi Oku

  Bakan Kasapoğlu Duyurdu: GSB Burs/Öğrenim Kredisi Sonuçları Açıklandı!

  Burs/öğrenim kredisi kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin süresi içerisinde onaylanması gerekiyor. Taahhütname onayı için son gün 20 Aralık.

  Haberi Oku

  Gençler Konya’da Buluşuyor

  Günübirlik gerçekleştirilecek gezide Şems-i Tebrizi Türbesi/Camii, Şerafettin Camii, İplikçi Camii, Mevlana Türbe ve Müzesi, Kelebekler Vadisi, Şehitlik, Alaaddin Tepesi/Camii, Aziziye Camii gibi tarihi ve kültürel mekânlar ziyaret edilecek.

  Haberi Oku

  Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan Burs/Kredi Müjdesi

  Burs/kredi başvuru süresi uzatıldı. Daha önce başvurularını gerçekleştirme fırsatı bulamayan gençler, başvurularını 26 Kasım Cumartesi günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden yapabilecek.

  Haberi Oku

  Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  17 Kasım Perşembe günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan burs/kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak.

  Haberi Oku

  Yurtlar Yaz Aylarında Gençlerin Hizmetinde

  Sınav, staj, Cumhurbaşkanlığı staj programı vb. eğitim faaliyetleri sebebiyle yurtta barınmak isteyen öğrenciler için yurtlar yaz ayları boyunca gençlerin hizmetinde olacak.

  Haberi Oku

  Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi

  81 il ve KKTC'den yaklaşık 900 öğrencinin katılımıyla “Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi” düzenleniyor.

  Haberi Oku

  Gençler Bosna-Hersek’te Buluştu

  Gençlerin Osmanlı coğrafyası içerisinde yer alan toprakları yakından tanımasını sağlamak amacıyla Bosna-Hersek gezisi düzenlendi.

  Haberi Oku

  Turnuvalarda Ödüller Sahiplerini Buldu

  Gençler turnuvalarda satranç, futbol, basketbol, voleybol, badminton, masa tenisi, geleneksel Türk okçuluğu ve kort tenisi olmak üzere sekiz ayrı dalda şampiyonluk için yarıştı.

  Haberi Oku

  Karikatür, Fotoğraf ve Kuş Evi Yarışmaları Sonuçlandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, gençlerin büyük ilgi gösterdiği karikatür, fotoğraf ve geleneksel kuş evi yarışmaları sonuçlandı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER