KYK’lı gençler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepkilerini yurt binalarına ışıklarla “KUDÜS” yazarak gösterdi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını dün akşam aynı anda ülke genelindeki yurt binalarının ışıklarını açıp kapatarak protesto etti.

ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Gazze’deki Filistinlilere dönük katliamına Türkiye ve tüm dünyadan tepkiler sürerken KYK yurtlarında kalan gençler de zulme sessiz kalmayarak yurt binalarının dış cephesine odalarının ışıklarını açıp kapatarak “Kudüs” yazdı.

Zeytin Dalı Harekatı’nda Mehmetçiğe destek vermek için yurt binalarına “AFRİN” yazan KYK’lı gençler, zulüm ve baskı altındaki Filistinli Müslümanların yanında olduklarını göstermek için harekete geçti. Türkiye'de ve KKTC'deki tüm KYK yurtlarında ışıklar, dün akşam saat 21.00'de İsrail'e tepki ve Filistinlilere destek için yandı.

Twitter’da da gündem olan KYK, ülke genelinde gerçekleştirdiği protestoyu “KYKZulmeLanetKudüseDestek” etiketiyle paylaşarak en çok konuşulanlar listesinde birinci oldu.