2023-2024 eğitim öğretim yılı için yurt başvuruları başladı.

Her yıl hizmete açtığı yeni yurtlarla gençlere güvenli ve konforlu barınma imkanı sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, yurt başvurularını almaya başladı.

Başvurular için son gün 2 Eylül

29 Ağustos’ta başlayan yurt başvuruları, 2 Eylül saat 23.59’a kadar devam edecek. Öğrenciler başvuru süresinin sonuna kadar e-Devlet üzerinden bilgilerini güncelleyebilecek.

Kimler başvurabilecek?

2023-2024 eğitim öğretim dönemi için ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri yurt başvurusunda bulunabilecek.

Başvuruda dikkat edilmesi gerekenler

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Yurt başvuruları e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-Devlet’teki okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri; bilgilerinde hata olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerinin düzeltilmesini istemeleri gerekiyor.

Başvuru sırasında hatalı ya da eksik öğrenim bilgisi belirten öğrencilerin yurt başvuruları geçersiz sayılacak.

ALO GSB gençlerin yanında

Öğrencilerin yaşadığı sorunlara anında çözüm bulabilmek için 7/24 hizmet veren ALO GSB, başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, 444 0 472 numaralı çağrı merkezinden ya da Twitter hesabı KYK_DESTEK ve GSB_DESTEK üzerinden sorularını iletebilecek.