Gençler daha yeşil bir dünya kurmak için bir araya geliyor. 

Sosyal, kültürel ve sportif alanda pek çok eğitici faaliyet düzenleyen Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, küreselleşen dünyada herkesi ilgilendiren çevre sorunlarına duyarsız kalmıyor; gençleri doğayla, ağaçla, toprakla buluşturuyor. 

Çevre sorunlarına ve bu sorunlardan doğrudan ve dolaylı olarak etkilenen canlılara dikkat çekmek isteyen Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, çevre faaliyetleri kapsamında atık toplama ve çevre temizliğinden peyzaj düzenleme ve ağaç dikimine kadar çeşitli etkinlikler düzenliyor. 

15 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde gençler çevre için buluşuyor

Gençlerin çevre faaliyetlerinde etkin rol alması için düzenli aralıklarla gerçekleştirilen etkinlikler bu yıl 15 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde düzenleniyor.

Gençler deprem bölgesine nefes olmaya gidiyor

Her tür canlı yaşamının yıkımına sebep olan 6 Şubat depreminin doğada bıraktığı tahribatı onarmak amacıyla Karadeniz Bölgesi’nden gençler, depremden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde fidan dikmek için bir araya geliyor. 

Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerinden gönüllülüğe dayalı olarak kura yoluyla seçilen gençler, depremden etkilenen illerde umut yeşertmeye gidiyor.  

Depremde hayatını kaybedenlerin hatırasını yaşatmak adına dikilen fidanlara, yurtlarda kalan ve depremde hayatını kaybeden gençlerin adı verilecek.

Kuş yuvaları, çevre temizliği ve hobi bahçeleri

Yurtlarda kalan öğrenciler tarafından yapılan veya yerel kaynaklardan temin edilecek kuş yuvaları, hayvan sulukları ve yemlikleri canlı yaşamına destek olmak için uygun yerlere yerleştirilecek.

Mekânı uygun olan yurtlarda hobi bahçesi etkinliklerinin de düzenleneceği çevre faaliyetleri kapsamında belediye parkları, milli parklar, göl kenarları gibi tarihi ve turistik yerlerde atıklar toplanarak çevre temizliği sağlanacak.